Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Strážce Walhaly Kennel FCI

Naše Maya a Dorren / Ours CSV

 Československý Vlčák 

Galadriel "Maya" Sotis

Naše "Maya" přišla na svět z velmi kvalitního spojení a to dne : 15.4.2012

Otec: Amore Mio Srdcerváč      /     Matka: Desire Sotis

Svod: A58 Of P3                        

Bonitace: As K1 Of P5 / 60 Xv 51,7 Xf 110,8 CZ-Chovná I. 

Povaha: Velmi přátelská milující všechny lidi, nekonfliktní vůči psům jiného či stejného plemene avšak velmi dominantní :)

A nyní něco ze života :

Vskutku nádherné plemeno a věřím, že většinu lidí to uchvátí od prvního okamžiku stráveným po jeho boku i Já jsem to měl podobně... Ale je pravdou,že si velmi dobře začínám vybavovat ty sálodlouhé rozhovory se zkušenými chovateli a lidmi co s tímto plemenem jsou dennodenně v kontaktu a to rozmlouvání jestli jsi uvědomuji či nikoli jaké plemeno jsem si vybral a do čeho se řítím po hlavě !:-) A můj první Československý vlčák resp. vlčice "Maya" ta měla neskutečný talent přiběhnout a zezadu vás samou láskou jemně oštipovat dokud z Vás nelítaly cáry ponožek nebo dokud držely veškeré švy na gatích a neb pak už v tom horším případě Vám rovnou zmizely boty ale nikoli naráz ale po částech :-) :-) :-) Velmi si libovala v partnerčiných nevím Zda-li to bylo onou módou oné roztomilé vlčice nebo prostě jen chuť si s něčím pohrát :-) Samozřejmě, že nejlepší hračky byly schované v botníku nebo v tom lepším případě v odpadkovém koši... Zhruba po dvou a půl měsících co již s námi bydlela a na vše relativně zvyklá bych neřekl, že jí zaujme pytel s rašelinou který měla má partnerka přichystaný na květiny ale byl to ten samý pytel který tam ležel ještě když naše Vlčice ještě ani nevěděla u koho zkončí tak by nás nenapadlo jej jakoliv přesouvat či s ním manipulovat... a ono ejhle jednoho dne jsme vyrazily na malý nákup základních potravin do zhruba 150.metrů vzdáleného Kauflandu. Zdrželi jsme se možná tak cca 20.minut ale po našem návratu domů nás ihned za vstpními dveřmi čekalo nádherné překvapení v podobě velmi systematického rozprostření veškeré rašeliny nejen v předsíni ale i na celé ploše naší kuchyně a podotýkám připraveno na sadbu :-) a naše úžasná "Maya" přitom v klídku seděla uprostřed a celou tu radostnou zprávu nám ještě potvrdila počůráním se od radosti, uprostřed této zkázy. Samosebou, že počůrání bylo z důvodu shledání s jejími členy smečky :-) :-) :-) Ono někdo může podotknout pro jednou jí to omlouvá ale takovýchto příhod s Československým Vlčákem zažijete opravdu požehnaně a jednou by z toho byla opravdu krásná kniha.

 Taky zažijete spousty krásných chvil ale podstatně více u našeho plemene  může být těch horších vzpomínek alespoň v prvních měsících  života s  ním... Toto plemeno je opravdu velmi  náročné viz fotografie vlevo:)) co se  týče pohodlí naše "Maya" se měla  doma v bytě velmi dobře.  Samozřejmostí však bylo venčení i 5. krát denně :-)  takže zde odpadá  otázka jestli si pořídit ČSV pouze na baráček nebo můžeme bydlet i v bytě  ale podotýkám, že radši informujte sousedy, že máte doma vlče :). Nám  osobně později  velmi  vyhovovala koupě Klece pro psy jednak v ní v klidu jedla a po jídle si tam většinou i zdřímla nemluvě o tom, že pokud sme šli zrovna oba dospěláci mimo domov bylo nejlepší "Mayu" vždy zavřít a to nejen kvůli jejímu bezpečí ale i našemu klidu, že nám neudělá z bytu kůlničku na dříví, jako se to již několika lidem poštěstilo :-) tudíž pokud to mám nějak sesumírovat a shrnout Čévéčka milují lidi,milují děti,milují veškeré hračky našich dětí i dospělých dětí nemluvě o různých částí nábytku veškerých rohů na kobercích a potahů sedačky, mimochodem naší "Mayce" nejvíce chutnali po botech mé partnerky prodlužovačky pokud jsou pod proudem a kabely od wi-fi routeru měněny vlastně už ani si nevzpomínám kolikrát ... :-) :-) :-) :-) :-) :-) Prostě naše "Maya" nám obohatila život tak jak to umí pouze Československý Vlčák a jelikož se naše rodina rozrůstala a my se postupem času přestěhovali na rodinný dům nenapadlo mne nic šílenějšího než-li v roce a půl hledat k "Mayušce" kamaráda z vlčí říše a tu se dostávám pomalu ale jistě k našemu druhému vlčkovi...

 

 

 

Dorren Šedý Poklad

Náš Dorren přišel na svět ze spojení dvou velmi krásných psů dne: 25.9.2013

Otec: Bárt z Věrné smečky   /   Daily Wolf Rhoderic Sodar

Svod:   A 69,5 K1 Oh P1                                       

Bonitace: Av D12 K1 Og P3 / 72 Xv 53,5 Xf 104,2 CZ - Chovný III.

Povaha: Přátelský a velký pohodář,absolutně neknofliktní vůči čemukoliv, milující nejen dospělé ale i děti... Já bych řekl flegmatik :-) 

Náše druhé čévéčko to už je jiná liga :) a opravdu nepřeháním po prvních 18.měsících s"Mayuškou" sem čekal akčního pejska ale to sem se mýlil. Zde se ukázalo jak jsou rozdílné povahy. Taky musím poděkovat Veronice a Radkovi, že se k nám Dorren dostal sice složitější cestou ale je náš a jsme za něj velmi vděčni a taky nám dělá jen radost 

 

TOPlist